1398/04/29
مشاهده خبر
تاریخ: 1391/02/03 نظرات: 0 نظر نمایش: 1042 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
تأکیدفرماندار بندرماهشهر بر الگوگیری از سیره و روش حضرت فاطمه زهرا (س)

تأکیدفرماندار بندرماهشهر بر الگوگیری از سیره و روش حضرت فاطمه زهرا (س)

زندگانی حضرت فاطمه(س) مشحون از ظرایف فروانی است که اوج آن در صحنه های سیاسی و اجتماعی و شهادت در راه ولایت است و در واقع ایشان اولین شهید راه ولایت است .

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندرماهشهر منوچهر حیاتی گفت : زندگانی حضرت فاطمه(س) مشحون از ظرایف فروانی است که اوج آن در صحنه های سیاسی و اجتماعی و شهادت در راه ولایت است و در واقع ایشان اولین شهید راه ولایت است .

منوچهر حیاتی اظهار داشت : آنچه در همه ایام بخصوص در ایام فاطمیه باید مورد توجه جامعه اسلامی قرار گیرد سیره و روشی است که ائمه طاهرین و در صدر آنان حضرت فاطمه (س) به آن تمسک جست .

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرماهشهر بیان داشت ، قطعاً بهترین تمسک به حضرت فاطمه(س) توجه به دوران زندگی آن حضرت و روشی است که ایشان برای مبارزه با مشکلات ، چالشها و مصائبی که در دوران کوتاه زندگیش اتفاق افتاد ، اتخاذ کردند .

وی تصریح کرد : چیزی که امروز جامعه اسلامی باید به آن توجه کند دورانی است که حضرت زهرا(س) بعد از پیامبر گرامی اسلامی(ص) و اگر چه به لحاظ عرضه زمانی کوتاه بود اما یک بسته کامل زندگی برای کسانی است که بخواهند بهترین روش زندگی را بیاموزند.

حیاتی ادامه داد : حضرت زهرا(س) در خانه و خانه داری ، ارتباط با همسر و فرزندان و همچنین در ارتباط با مسائل اجتماعی و سیاسی بهترین الگو هستند .

وی در پایان خاطرنشان کرد : نخستین گام برای نهادینه کردن رفتار ائمه اطهار(ع) در جامعه شناخت زندگی بزرگان است و گام دوم آمادگی نفس و در نهایت آمادگی جامعه است زیرا نقش حاکمیت در زمینه سازی و بسترسازی برای نهادینه کردن رفتارها بسیار مؤثر است و همه این موارد به مردم ، حاکمیت و رسانه ها بخصوص صدا و سیما و مطبوعات بستگی دارد که نقش بی بدلیلی در فرهنگ سازی جامعه دارد .

کد: 739
نویسنده خبر: روابط عمومی فرمانداری
 
تصاویر مرتبط
  • تأکیدفرماندار بندرماهشهر بر الگوگیری از سیره و روش حضرت فاطمه زهرا (س)
امتیاز بندی