1398/04/29
مشاهده خبر
تاریخ: 1391/01/18 نظرات: 0 نظر نمایش: 1192 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
فرماندار بندر ماهشهر:ظرفیت‌های شهرستان بندر ماهشهر باید به خوبی استفاده شود.

فرماندار بندر ماهشهر:ظرفیت‌های شهرستان بندر ماهشهر باید به خوبی استفاده شود.

فرماندار بندر ماهشهر:

ظرفیت‌های شهرستان بندر ماهشهر باید به خوبی استفاده شود.
فرماندار شهرستان بندر ماهشهر گفت: باید از ظرفیت‌های شهرستان بندر ماهشهر در بخش صنعت، کشاورزی، شیلات و ... به خوبی استفاده شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر، منوچهر حیاتی در جلسه کارگروه کشاورزی، اشتغال، مسکن مهر و عمران شهری که با حضور استاندار و جمعی از مدیران کل خوزستان در سالن اجتماعات اداره بنادر و دریانوردی برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان ماهشهر ظرفیت‌های بسیاری در بخش صنعت، کشاورزی و ... دارد.
وی تصریح کرد: استفاده از این ظرفیت‌ها می‌تواند شهرستان بندر ماهشهر را از وضعیت کنونی خارج کرده و سبب توسعه بیشتر منطقه شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان بندر ماهشهر ادامه داد: وجود برخی مشکلات سبب عدم استفاده از این ظرفیت‌ها شده که لازم است برای برون رفت از این وضعیت چاره‌اندیشی و اقدام شود. 
حیاتی خاطر نشان کرد: بیمه محصولات کشاورزی یکی از مشکلاتی است که موجب نارضایتی کشاورزان این شهرستان شده است.
وی افزود: تأخیر در بازدید خسارت‌ها، عدم پاسخگوئی مناسب، کمبود کارشناس بررسی خسارت و عدم توجه به مصوبات ستاد بیمه شهرستان و حتی ستاد بیمه استان از دلایل مهم نارضایتی کشاورزان است که نمونه بارز آن عدم پرداخت ما به التفاوت خسارت خشکسالی سال زراعی گذشته است.
فرماندار شهرستان بندر ماهشهر تصریح کرد: از دیگر مشکلات بخش کشاورزی و دامی، عدم ساماندهی کانالهای زهکشی اراضی منطقه است که بخش عظیمی از اراضی کشاورزی و مراتع روستایی را تخریب کرده است.
حیاتی اظهار داشت: خروجی زه آب کانال سید هاشم در منطقه رامشیر به رودخانه نیز باعث افزایش بسیار زیاد EC آب رودخانه جراحی شده است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های بخش شیلات نیز گفت: اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در خوریات ماهشهر به منظور حفظ اشتغال و کاهش فشار به ذخایر دریائی راهکار مناسبی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
عالی‌ترین نماینده دولت در شهرستان بندر ماهشهر خاطرنشان کرد: با ورود مواد آلاینده و پسآب پتروشیمی‌های منطقه به دریا سالانه شاهد مرگ و میر آبزیان و کاهش ذخایر و کاهش واقعی درآمد صیادان هستیم که باید پیگیری لازم در خصوص دریافت خسارات به منظور بازسازی ذخایر صورت بگیرد.
حیاتی یادآور شد: با توجه به ورود این مواد آلاینده و پسآب‌های و در نتیجه عزیمت صیادان به نقاط دوردست‌تر برای صید ماهی، از اینرو به نظر می‌رسد واگذاری مجوز به قایق‌های دریایی با موتور قوی‌تر امری لازم باشد.
وی مشکلات بخش مسکن مهر را نیز قابل حل عنوان کرد و افزود: افزایش مبلغ تسهیلات می‌تواند کمک بزرگی به اتمام هر چه بیشتر پروژه نماید.
فرماندار شهرستان بندر ماهشهر گفت: با توجه به ریزش اعضا در تعاونی‌ها نحوه حذف اعضاء و تجمیع تعاونی ها از جانب ادارات مسکن و شهرسازی و تعاون نامشخص بوده و تدبیری در این خصوص اندیشیده نشده است.
کد: 719
نویسنده خبر: روابط عمومی فرمانداری
 
تصاویر مرتبط
  • فرماندار بندر ماهشهر:ظرفیت‌های شهرستان بندر ماهشهر باید به خوبی استفاده شود.
امتیاز بندی