1398/02/03
مشاهده خبر
تاریخ: 1397/08/09 نظرات: 0 نظر نمایش: 89 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
🔺جلسه بررسی مشکلات اصناف با حضور اتاق اصناف وبرخی از اتحادیه های صنفی شهرستان به ریاست بیرانوند فرماندار بندرماهشهر

🔺جلسه بررسی مشکلات اصناف با حضور اتاق اصناف وبرخی از اتحادیه های صنفی شهرستان به ریاست بیرانوند فرماندار بندرماهشهر

🔺جلسه بررسی مشکلات اصناف با حضور اتاق اصناف وبرخی از اتحادیه های صنفی شهرستان به ریاست بیرانوند فرماندار بندرماهشهر برگزار گردید.
🔸به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندرماهشهر  در این جلسه برخی از  مدیران اتحادیه های صنفی به بیان مشکلات صنف خود پرداختند. در این دیدار اصناف باتوجه به شرایط خاص منطقه از لحاظ آب وهوایی و تعطیلی های مکرری که به این خاطر در استان وشهرستان وجود دارد از فرماندار در خو است نمودند که به عنوان عالیترین مقام اجرایی شهرستان در خصو ص وضعیت مالیات اصناف به اداره مالیات و همچنین هزینه های شهرداری  در خصوص عوارض از مراجع بالاتر اقدام و درجهت حل این مشکل پیگیری لازم را انجام دهد.
🔸 در این دیدار رئیس اتحادیه میوه وتره بار در خصوص ساماندهی میدان تر ه بار گفت : متاسفانه باتوجه به اینکه بازاری اختصاصی برای میوه و تره بار و آبزیان در شهر  وجود دارد اما برخی دستفروشان و بساطی ها در سطح شهر به صورت پراکنده حضور دارند که هم از لحاظ زیبایی شهری و هم از لحاظ بهداشتی و همچنین تاثیر منفی در بدنه بازار بوجود می آورند و متاسفانه شهرداری و بهداشت با آنها با اغماض و گزینشی برخورد می نمایند.رئیس اتحادیه میوه وتره بار همچنین درخواست نمود که مطابق قانون و مانند دیگر شهرهای ایران تدابیری اند یشیده شود که عمده فروشانی که در سطح شهر پراکنده هستند به صورت متمرکز در میدان تره بار شهرستان مستقر شوند  .
🔸پس از سخنان رئیس اتحادیه میوه وتره بار وبا دستور فرماندار مقرر شد که مراجع ذیربط با ماشینهای حمل میوه وتره بار که خارج از میدان تره بار شهر اقدام به تخلیه بار می نمایند برخورد قانونی کنندودر این خصوص نظارت بیشتری صورت گیرد.
🔸رئیس اتحادیه طلا وجواهر  شهرستان نیز در خصوص نحوه پرداخت عوارض ومالیات صنف خود و تناقض فاحشی که در پرداخت برای ماهشهر و دیگر شهرهای استان وجود دارد  اعتراض نموده و پیگیری این موضوع را توسط فرماندار خواستار شد.
🔸از دیگر موارد  بیان شده در این دیدار صمیمی اقدام خرید لوازم و تجهیزات توسط  ماموران خرید شرکتهای منطقه و برخی ادارات از خارج از شهر ستان بود که از بیرانوند درخواست شد  تا پیرو جلسات قبلی که دراین خصوص انجام شده به صورت قاطع با این موضو ع برخورد نماید.
🔸در ادامه این دیدار اصلاحیان نماینده اتاق اصناف ایران در خصوص برگزاری کمیسیو ن نظارت شهرستان خطاب به بیرانوند  گفت :  این کمیسیون تنها اهرم فشار ما در شهرستان در مقابل بی قانونی  در اصناف می باشد  که متاسفانه تا قبل از حضور جنابعالی به صورت زمانمند که می بایست هرماه یکبار برگزار شود انجام نگردید وما درخواست داریم که این کمیسیون ماهانه و به صورت منظم وبا قدرت اجرایی برگزار گردد.
🔸در پایان جلسه و بعد  از شنیدن مشکلات اصناف شهرستان بیرانوند به بیان پاسخ برخی از مشکلات و بررسی و ارائه راهکارهای قانونی برای حل مشکلات اصناف پرداخت .
 

کد: 46026
نویسنده خبر: روابط عمومی فرمانداری بندر ماهشهر
 
تصاویر مرتبط
  • 🔺جلسه بررسی مشکلات اصناف با حضور اتاق اصناف وبرخی از اتحادیه های صنفی شهرستان به ریاست بیرانوند فرماندار بندرماهشهر
امتیاز بندی