1398/02/03
مشاهده خبر
تاریخ: 1397/07/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 94 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جلسه چگونگی اجرا وتشکیل قرارگاه فرهنگی شهرستان

جلسه چگونگی اجرا وتشکیل قرارگاه فرهنگی شهرستان

🔺 جلسه چگونگی اجرا وتشکیل قرارگاه فرهنگی شهرستان به ریاست بیرانوند وبا حضور ائمه جمعه و مسئولین فرهنگی شهرستان برگزار گردید.
🔸به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندرماهشهردر این جلسه درابتدا بیرانوندبه تشریح دلایل تشکیل این جلسه پرداخت وگفت :
در جلسه شورای تامین شهرستان که هفته گذشته برگزار گردید اعضای محترم دغدغه های فرهنگی فراوانی داشتند وبا توجه به شرایط فعلی کشور در مجامع بین المللی دشمنان ما همه حوزه های کشور را در بخشهای مختلف هدف گرفته اند که بتوانند ما را تضعیف کنند که مهمترین آنها در حوزه فرهنگی و اقتصادی است و حتی حاضرند به جهت براندازی نظام هم هزینه های گزافی را پرداخت نمایند. که البته جمهوری اسلامی به شکرانه الهی و درایت وهدایت مقام معظم رهبری توانسته است که همه اهداف دشمن را خنثی نماید .
🔸وی در  ادامه افزود : با و جود تمام مشکلات و فشارهای بیرونی ما نباید از  ضعفهای داخلی خود چشم پوشی کنیم خصوصا در بعد فرهنگی به دلیل گستردگی وسیع فرهنگی در اشکال مختلف بعضا ضعفهایی وجود دارد  که باید بتوانیم آنها را حل کنیم.
لذا در جلسه شورای تامین تصمیم براین شد که طرح جامعی رادر زمینه فرهنگی برای شهرستان مصوب کنیم و هردستگاه و نهاد مرتبطی طرح خود را ارائه دهد ودرمجموع در یک برنامه جامع طرحی را نهادینه نماییم .
🔸 در ادامه جلسه مقرر شد که دبیر خانه ای هم دراین خصوص تشکیل شود و نقاط ضعف وقوت آن نیز مرتبا بررسی وپایش شود و سرانجام به یک طرح جامع فرهنگی بدون ایراد یا با کمترین ایراد دست یابیم.
🔸در ادامه جلسه برخی از مسئولین و ائمه جمعه به بیان برخی از مشکلات و کاستیهای فرهنگی شهرستان پرداختند و نبود یک دفتر مشاوره قابل اتکا و متعهد و همچنین عدم ارتباط فعال و موثر ائمه جمعه و برخی از  ارگانها و نهاد های امنیتی و مدیران با مردم رااز ضعفهای موجود در شهر ستان دانستند .
🔸درپایان این جلسه مصوب گردید که دبیرخانه اقدامات اولیه در جهت شروع به کار قرارگاه فرهنگی را انجام دهد و کمیته هایی با عنوان کمیته اطلاعات ، کمیته آموزش و کمیته عملیات تحت نظارت هیات رئیسه شروع به فعالیت نمایند و همچنین از حضور معتمدین وخیرین نیز  در کمیته ها استفاده گردد.
🔸همچنین مقررشد که برای شروع وبه صورت آزمایشی دو منطقه از شهرستان را انتخاب و طرح قرارگاه فر هنگی به صورت پایلوت در آن مناطق و با هدف شناسایی آسیبهای فرهنگی و اجتماعی اجرا شود.
🔸در این جلسه سرهنگ اسلام دوست فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ضمن تقدیر ازفرمانداربه جهت برگزاری این جلسه گفت :
تشکیل قرارگاه فرهنگی شهرستان اتفاق جدیدی نیست وقبل از حضور مهندس بیرانوند درشهرستان هم وجود داشته است اما اهتمامی که امروزفرماندار محترم به این قضیه دارد متاسفانه درمیان مسئولین قبل وجود نداشته است و این اهتمام را به فال نیک  می گیریم .

کد: 45559
نویسنده خبر: روابط عمومی فرمانداری بندر ماهشهر
 
تصاویر مرتبط
  • جلسه چگونگی اجرا وتشکیل قرارگاه فرهنگی شهرستان
امتیاز بندی