1398/02/31
مشاهده خبر
تاریخ: 1397/07/15 نظرات: 0 نظر نمایش: 39 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
🔺نشست صمیمی بیرانوند فرماندار شهرستان با بزرگان و سران عشایر به مناسبت هفته دولت برگزار شد

🔺نشست صمیمی بیرانوند فرماندار شهرستان با بزرگان و سران عشایر به مناسبت هفته دولت برگزار شد

🔸 به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندرماهشهر در ابتدای این نشست صمیمی بیرانوند ضمن تبریک اعیاد مبارک قربان وغدیر از حضور سران وبزرگان عشایر قدردانی نمود.
🔸 در این دیدار بیرانوند به بیان بخشی از عملکرد خود در دوران حضورش در بندر ماهشهر پرداخت وگفت : اعتقاد دارم که ما مسئولان گزارش عملکرد خود رادر وهله اول می بایست به بزرگان و سران عشایر اعلام کنیم و همچنین معتقدم که فضای عمومی جامعه را فضای مجازی شکل نمی دهد بلکه این شما بزرگان و معتمدین هستید که به فضای جامعه شکل می دهید.
🔸 وی افزود: یکی از مشکلات اصلی در منطقه و همچنین کل کشور بحث بیکاریست و مطابق با آمار رسمی میانگین نرخ بیکاری در کشور ۱۴/۵ الی ۱۵ درصد وبلکه بیشتر هم می باشد، واین نرخ در شهرستان بندرماهشهر ۱۱/۵ درصد است و البته در برخی از شهرستانهای دیگر استان بالاتر از ۱۵ درصد است . لازم به توضیح می باشد که نرخ بیکاری شهرستان بندرماهشهر در استان خوزستان جز ء آمار پایین بیکاری می باشد ولی همین آمار هم به عنوان یک معضل اصلی در شهرستان باید کاهش یابد و می بایست با ایجاد سیاستهای جدید و تغییر نگرشها به سمت کاهش این آمار قدم برداریم .
وی گفت : یکی از راههای کاهش بیکاری در شهرستان توسعه زیرساختهای فاز دو منطقه ویژه اقتصادی است وهمچنین در حوزه کشاورزی نیز می توانیم حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشیم.
🔸 وی افزود : البته در راه کاهش بیکاری در شهرستان هم گامهای برداشته شده که انشاالله با به ثمر رسیدن آنها بخشی از مشکلات بیکاری در سطح شهرستان حل خواهد شد به عنوان مثال ظرف ماه آینده سه کارخانه جدید در سازمان بنادر ودریانوردی احداث خواهد شد که تاثیر خوبی در جذب نیرو در منطقه خواهند داشت .
🔸 وی در خصوص اشتغال روستایی نیز گفت : تسهیلات کارآفرینی خوبی جذب شهرستان شده است که متاسفانه به دلیل عدم آگاهی و علم کارآفرینی استقبال خوبی از این تسهیلات بدون سود نشده است و بخش زیادی از این اعتبارات برگشت خورده است .که این مساله دلایل متعددی دارد ازجمله اینکه جوانان ما بیشتر دوست دارندکه فقط جذب شرکتها شوند .ودلیل دیگر آن نیز دنبال نکردن و آموزش ندیدن در زمینه فنی وحرفه ای است که البته بخشی از این علت ،قصور در تبیین آموزش فنی وحرفه ای میان جوانان است .
🔸 وی در ادامه گفت : باید بپذیریم که دولت به تنهایی نمی تواند مشکلات اشتغال و اقتصادی را حل نماید و می بایست مردم و بالاخص شما بزرگان و فرهیختگان در این زمینه به میدان بیایید.
بیرانوند در بخش دیگری از سخنان خود گفت : همانطور که شما بزرگان بیان کردید یکی از راههای حل مشکل اشتغال در منطقه فعال کردن پروژه های خوابیده و نیمه تمام است که در این خصوص با توافقی که با صنعت شد و با کمک نماینده محترم توانستیم امسال بودجه عمرانی شورای راهبردی را به سه برابر افزایش دهیم که به زودی تخصیص اعتبار خواهد شد .
بیرانوند افزود : مادر سال گذشته نزدیک به شش پروژه عمرانی داشتیم ولی امسال ودر مصوبات جدید شورای راهبردی ما نزدیک به ۳۰ پروژه بزرگ را اجرا خواهیم کرد .
🔸 در بخش بهسازی روستاهای بخش مرکزی نیز امسال ما نزدیک به ۱۰ روستا را تاپایان سال انجام می دهیم و مابقی روستاها هم در سال آینده انجام خواهیم داد .
🔸 وی در پایان مجددا از حضور همه بزرگان و سران عشایر در این نشست صمیمی قدردانی  نمود .
لازم به ذکر است که در این نشست که باحضور گلمرادی نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار گردیددر ابتدا بزرگان به بیان برخی مشکلات و معضلات منطقه پرداختند.
 

کد: 45287
نویسنده خبر: روابط عمومی فرمانداری بندر ماهشهر
 
تصاویر مرتبط
  • 🔺نشست صمیمی بیرانوند فرماندار شهرستان با بزرگان و سران عشایر به مناسبت هفته دولت برگزار شد
امتیاز بندی