1398/05/02
مشاهده خبر
تاریخ: 1397/04/29 نظرات: 0 نظر نمایش: 132 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
بازگشت به کار کارگران اخراج شده شرکت کالای پتروشیمی

بازگشت به کار کارگران اخراج شده شرکت کالای پتروشیمی

 بیرانوند فرماندار بندر ماهشهر :کارگران اخراج شده شرکت کالای پتروشیمی از فردا به کار خود کار می‌گردند

🔻کارگران اخراج شده شرکت کالای پتروشیمی از فردا به کار خود کار می‌گردند

🔹محسن بیرانوند در این خصوص اظهار داشت: شرکت کالای پتروشیمی در سال ۸۰ به عنوان یک شرکت دولتی شروع به فعالیت کرده و وظیفه تامین کالای مورد نیاز پتروشیمی را به عهده داشت و از سال ۸۸ به بخش خصوصی واگذار شده و از سال ۹۰ دچار بحران شد.
🔹وی با اشاره به بحران به وجود آمده افزود: با توجه به بحران به وجود آمده در این شرکت در سال ۹۳ شروع به تعدیل نیرو کرده و تعدادی از نیروهای این شرکت به پتروشیمی اروند رفته و تعدادی تعدیل شده و بیکار شدند.
🔹فرماندار  با اشاره به تشکیل کمیسیون‌های کارگری بیان کرد: پس از تعدیل نیروهای اخیر شرکت کالای پتروشیمی و اعتراض کارگران فرمانداری مدیران این شرکت را احضار کرده و بیش از ۳بار کمیسیون کارگری در این خصوص تشکیل شد.
🔹وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه این شرکت مدیرعامل نداشته و همه جلسات با حضور مدیران دسته دوم و سوم شرکت کالای پتروشیمی برگزار شده این جلسات نتیجه نداشته است.
🔹بیرانوند عنوان کرد: جلسه‌ای امروز با معاون مدیرعامل شرکت کالای پتروشیمی و مدیرعامل سازمان منطقه ویژه برگزار شد و قرار شد تمامی کارگران اخراج شده این شرکت از فردا به کار خود بازگردند.
🔹وی ادامه داد: با توجه به اینکه این شرکت از سال ۹۰ تا کنون نتوانسته روی پای خود بایستد ما در جلسه‌ی امروز متعهد شدیم که از شرکت کالای پتروشیمی حمایت کرده و با همکاری منطقه ویژه، شرکت کالای پتروشیمی در مناقصه‌های محدود شرکت کرده و بتواند کار بگیرد و روی پای خود بایستد.
🔹فرماندار بندرماهشهر با اشاره به قرارداد های کارگران شرکت کالای پتروشیمی خاطرنشان کرد: قراردادهای کارگران شرکت کالای پتروشیمی ۳ ماه و موقت بوده و از لحاظ تخصصی قراردادها باید تحت نظارت اداره کار منطقه ویژه بوده که این اداره باید براساس ضوابط و شرایط شرکت پیگیر حقوق کارگران و تبدیل وضعیت آنها از موقت به دائمی باشد.
 

کد: 43034
نویسنده خبر: روابط عمومی فرمانداری بندر ماهشهر
 
تصاویر مرتبط
  • بازگشت به کار کارگران اخراج شده شرکت کالای پتروشیمی
امتیاز بندی