1397/03/30
مشاهده خبر
تاریخ: 1395/12/18 نظرات: 0 نظر نمایش: 288 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
تقویت بخش خصوصی یگانه راه حل مشکل بیکاری جوانان است/ مشکل اشتغال با برنامه کوتاه مدت حل نمی‌شود

تقویت بخش خصوصی یگانه راه حل مشکل بیکاری جوانان است/ مشکل اشتغال با برنامه کوتاه مدت حل نمی‌شود

فرماندار بندر ماهشهر گفت: حمایت از بخش خصوصی تنها راه حل مشکل بیکاری و اشتغال جوانان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندرماهشهر، منصور قمر پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: همه ادارات و دستگاه‌های باید به طور کامل آماده پذیرایی و استقبال از میهمانان نوروزی و کاروان‌های راهیان نور باشند.

وی افزود: از هم‌اکنون باید تابلوهای راهنما از ورودی‌های شهرستان آماده شود تا میهمانان نوروزی برای یافتن مکان‌های تفریحی، خدماتی و محل‌های اسکان دچار مشکل نشوند. این مسأله شاید ساده انگاشته شود اما بسیار مهم است و باعث رفاه بیشتر مسافران نوروزی خواهد شد.

عالی‌ترین نماینده دولت در شهرستان بندر ماهشهر خاطرنشان کرد:‌ ستاد تنظیم بازار نیز باید کنترل و نظارت دقیق و مستمری بر قیمت‌ها داشته باشند تا مایحتاج ضروری مردم و میوه و آجیل شب عید آنها با قیمت مناسب دست مردم برسد.

قمر متذکر شد: باید نظارت بر بازار به طور جدی در دستور کار قرار بگیرد و اکیپ‌های گشت اصناف، تعزیرات و اداره صنعت، معدن و تجارت به صورت مستمر از واحدهای صنفی بازرسی به عمل آورند.

وی اظهار کرد: ادارات و دستگاه‌های شهرستان باید از اختلافات و اقامه دعوا علیه یکدیگر خودداری کنند. در این رابطه از دادستان بندر ماهشهر نیز خواهش کرده‌ایم به اینگونه دعوی‌ها رسیدگی نکند.

فرماندار شهرستان بندر ماهشهر در ادامه به مشکل اشتغال در این منطقه اشاره کرد و گفت: در کوتاه مدت امکان حل مشکل اشتغال و بیکاری جوانان وجود ندارد و باید برای رفع این معضل برنامه میان مدت و بلند مدت تدوین کنیم.

قمر یادآور شد: توسعه صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی راهکار مناسبی برای حل معضل اشتغال است که در دستور کار ستاد اشتغال و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی قرار دارد بخش خصوصی نیز باید مورد توجه و حمایت قرار بگیرد چرا که یگانه راه حل مشکل اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی تقویت بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه گردش مالی شرکت‌های پتروشیمی در سال معادل 7 میلیارد دلار است، اظهار کرد: اگر تنها یک‌دوم این پول‌هایی که توسط پتروشیمی‌ها جابجا می‌شود در بانک‌های استان واریز شود می‌توان تسهیلات ارزان قیمتی را به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار کرد.