1396/08/27
مشاهده خبر
تاریخ: 1395/09/19 نظرات: 0 نظر نمایش: 176 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
فرماندار شهرستان بندر‌ ماهشهر:ماهشهر بعد از اهواز بالاترین رقم حاشیه‌نشینی در استان را دارد

فرماندار شهرستان بندر‌ ماهشهر:ماهشهر بعد از اهواز بالاترین رقم حاشیه‌نشینی در استان را دارد

فرماندار بندر ماهشهر با اشاره به رقم بالای حاشیه‌نشینی در این شهرستان گفت: به‌زودی نظام‌نامه مسؤولیت‌های اجتماعی صنایع در راستای شناسایی مناطق محروم و فقر‌زدایی تدوین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر، منصور قمر عصر روز پنج شنبه در حاشیه بازدید معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از منطقه ویژه اقتصادی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه در سفر امروز معاون وزیر به شهرستان ماهشهر، برنامه‌های قابل‌توجهی در زمینه توسعه صنایع پایین‌دستی و میانی در نظر گرفته شد.


وی افزود: طی نشست‌هایی که در استانداری داشتیم، طرح‌های مشارکتی در زمینه تولیدات صنایع پایین‌دستی از سوی حوزه سرمایه‌گذاری منطقه و شهرداری‌های شهرستان جمع‌بندی شد که ان‌شاألله با سفر رئیس بنیاد برکت به ماهشهر، این طرح‌ها اجرایی شود.

فرماندار شهرستان ماهشهر با اشاره به نگاه ویژه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به لزوم محرومیت‌زدایی، خاطرنشان کرد: مقرر شد در دو هفته آینده کارگروهی با محوریت مدیران وزارت و مدیران صنایع تشکیل شود و نظام‌نامه مسؤولیت اجتماعی صنایع تدوین شود.

قمر ادامه داد: طی این نظام‌نامه مناطق محروم شناسایی می‌شود و محرومیت‌زدایی با کمک صنایع پتروشیمی در شهرستان بندر ماهشهر انجام می‌شود.

وی با اشاره به میزان بالای حاشیه‌‌نشینی در شهرستان بندر ماهشهر، گفت: باوجود ظرفیت‌های قابل توجه در این شهرستان، فقر و حاشیه‌نشینی که آمار آن بعد از اهواز بالاترین میزان را به خود اختصاص داده است زیبنده این شهرستان نیست.