1396/08/27
مشاهده خبر
تاریخ: 1395/09/19 نظرات: 0 نظر نمایش: 190 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:شهرستان ماهشهر فقر عمیق و آشکاری دارد/ نظام‌نامه مسؤولیت‌های اجتماعی صنایع تدوین می‌شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:شهرستان ماهشهر فقر عمیق و آشکاری دارد/ نظام‌نامه مسؤولیت‌های اجتماعی صنایع تدوین می‌شود

معان امور اقتصادی و برنامه ‌ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در شهرستان ماهشهر با وجود ظرفیت‌های قابل توجه، فقر عمیق و آشکاری احساس می‌شود، در صورتی که اگر انگلیسی‌ها در این منطقه سرمایه‌گذاری می‌کردند مسلماً توجه بیشتری به جامعه شهری داشتند.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندرماهشهر، حجت‌الله میرزایی عصر پنج شنبه در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اظهار کرد: بازدید از شهرستان بندر ماهشهر با وجود ظرفیت‌های قابل توجه و محرومیت‌های موجود باید برای مسؤولان به یک ضرورت تبدیل شود.

وی افزود: در این منطقه با عقلانیت اقتصادی و استفاده از حداکثر منابع، تبدیل سرمایه طبیعی به مالی برای توسعه رقم خورده است.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از عملکرد دولت دهم در زمینه اقتصادی، خاطرنشان کرد: در دولت دهم با وجود بالاترین درآمد نفتی، رویکرد تبدیل صنایع بالادستی به پایین دستی و میانی با بی‌خردی کنار گذاشته شد وگرنه اکنون از رونق اقتصادی برخوردار بودیم.

میرزایی ادامه داد: کاملا طبیعی است در کنار دوراندیشی در صنعت، این عقلانیت با وجود بی‌تدبیری‌های گذشته در توسعه ملی تحقق پیدا نکند.

 

معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در واقع هدف از تولیدات صنایع بالادستی، ایجاد اشتغال نبوده بلکه بهره‌برداری از منابع طبیعی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه صنایع به مسؤولیت‌های اجتماعی خود گفت: متاسفانه شواهد نشان می‌دهد که صنایع توجه کمی به زندگی اجتماعی ساکنان این مناطق داشته‌اند و توسعه‌ای در این منطقه صورت نگرفته است.

 

 

وی ادامه داد: صنایع باید علاوه بر توجه به توسعه اجتماعی و شهری، ملاحظات زیست محیطی را مدنظر قرار دهند.

 

وی ادامه داد: در شهرستان ماهشهر با وجود ظرفیت‌های قابل توجه، فقر عمیق و آشکاری احساس می‌شود در صورتی که اگر انگلیسی‌ها در این منطقه سرمایه‌گذاری می‌کردند مسلماً توجه بیشتری به جامعه شهری و زیست محیطی داشتند.

 

میرزایی در ادامه تاکید کرد: توجه به شاخص‌های اجتماعی در شهرستان بندر ماهشهر باید به طور ویژه در دستور کار قرار بگیرد و به این منظور نظام‌نامه اجتماعی در راستای کاهش فقر و توسعه اجتماعی تدوین شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مدیریت نادرست و بی‌تدبیری نسبت به توسعه صنعتی و اقتصادی، اظهار کرد: بعد از انقلاب در کشور سیاست‌گذاری مناسب اقتصادی و برنامه‌ریزی ایجاد شد که تدوام آن در دوره اصلاحات دیده شد.

میرزایی در ادامه خاطرنشان کرد: در دوره اصلاحات که دوره درخشان سرمایه‌گذاری اقتصادی بوده ما شاهد توسعه بنگاه‌های اقتصادی و آمار قابل توجه اشتغال‌زایی بودیم.