1396/08/27
مشاهده خبر
تاریخ: 1395/07/16 نظرات: 0 نظر نمایش: 244 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
بازدید استاندارخوزستان از طرح 1800 هتکاری استحصال نمک درشهرستان بندرماهشهر

بازدید استاندارخوزستان از طرح 1800 هتکاری استحصال نمک  درشهرستان بندرماهشهر

استاندار خوزستان گفت:طرح استحصال نمک صنعتی بندرماهشهر برای نخستین بار در کشور اجرایی شده و طبق برنامه، سالانه ۸۰۰ هزار تن نمک از آن استحصال می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر غلامرضا شریعتی پنجشنبه در بازدید از طرح استحصال نمک صنعتی از آب خلیج فارس در شهرستان بندر ماهشهر اظهار کرد:این طرح با مساحت یکهزار و ۸۰۰ هکتار کار بزرگی محسوب می شود چراکه برای اولین بار آن هم در استان خوزستان انجام شده است.

وی افزود: بسیاری از کشورهای منطقه نظیر عمان خواستار این بوده اند که دانش و فناوری آن به کشورشان متقل شده یا سرمایه گذاری مشترک انجام شود، ولی پیشنهاد طرف ایرانی این است که نمک صادر شود و دانش فنی آن در کشور بماند یا اگر قرار است دانش آن منتقل شود، حقوق ایران محقق شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: همچنین مواد عالی که ارزش افزوده بیشتری دارد و نیاز به واردات است مانند پتاس و غیره را می توان در این طرح استحصال کرد.

 

وی گفت:این بازدید به منظور بررسی وضعیت این طرح است تا اگر مشکلی وجود دارد رفع شود و این طرح با کمترین دغدغه اجرایی شود.

استاندار خوزستان با تاکید بر صنعتی بودن این طرح گفت: آخرین تکنولوژی دنیا در آن استفاده شده و کاملا صنعتی و بدون ایجاد آلودگی برای محیط است.

استاندار خوزستان با اشاره به مطالعات گسترده ای که برای این طرح انجام شده است بیان کرد: هم اکنون این طرح خوراک اصلی پتروشیمی اروند را تامین می کند.

 

کد: 25371
نویسنده خبر: روابط عمومی فرمانداری
 
تصاویر مرتبط
  • بازدید استاندارخوزستان از طرح 1800 هتکاری استحصال نمک  درشهرستان بندرماهشهر
امتیاز بندی