مهندس عبادی از تشکیل ستاد جلوگیری از شیوع بیماری آنفولانزای مرغی در شهرستان خبر داد

جلسه ستاد جلوگیری از شیوع بیماری آنفولانزای مرغی در شهرستان بندر ماهشهر برگزار گردید.

اولین جلسه ستاد جلوگیری از شیوع بیماری آنفولانزای مرغی در شهرستان به ریاست مهندس عبادی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، جلسه ستاد جلوگیری از شیوع بیماری آنفو لانزای مرغی در شهرستان به ریاست مهندس عبادی معاونت فرمانداری در شهرستان بندر ماهشهر برگزار گردید .

مهندس عبادی در این جلسه ضمنن تاکید بر اهمیت موضوع شیوع بیماری آنفولانزای مرغی بیان داشت : جلو گیری از شیوع بیماری آنفولانزای مرغی در شهرستان از اهمیت بسیار بالای برخوردار می باشد و نباید به سادگی از کنار آن گذشت و راه کارهای پیشگیری از شیوع این گونه بیماری ها را بکار بسته و از ورود عوامل انتقال آن به شهرستان جلوگیری نمود.

وی در ادامه عنوان کرد : باید تمام فیلتر های بهداشتی در شهرستان مد نظر قرار گرفته و از واردات دام و طیور غیر مجاز به شهرستان بجد خوداری نمائیم.

وی ادامه داد: دستگاه نظارتی بهداشتی باید نظارت و بازرسی خود را از تمامی فعالیت های کشتارگاهی دام و طیور شهرستان بالا برده و با کوچکترین تخلف در زمینه بهداشتی مقابله نمایند، و هیچ گونه کوتاهی در این امر نداشته باشند.

مهندس عبادی از شهروندان خواست که از خرید و فروش دام و طیور غیر مجاز خوداری نموده و در این رابطه افزود: یکی از شیوع بیماری انفولانزای مرغی و انتقال آن به انسان از طریق خرید و فروش دام و طیور غیر مجاز بوده و در این خصوص باید پیشگیری را در شهرستان مد نظر قرار داد.

در پایان وی افزود : با هرگونه عرضه دام و طیور زنده ، غیر مجاز و غیر بهداشتی در سطح شهرستان جلو گیری خواهد شد و این امر در راستای سلامت جامعه و شهروندان از نگاه مدیریت شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و تمامی مسئولین می بایست همت خود را برای اجرای راه کار های پیشگیری در شهرستان لحاظ نمایند.

۳۶۳۷