فرماندار بندر ماهشهر خواستار تشکیل کمیته های ستاد بحران در سطح ادارات شد

 

 وی تصریح کرد: اصل پیشگیری در مقابله با هرگونه بحران احتمالی باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد تا در صورت بارش رحمت الهی کمترین مشکل و خسارت متوجه شهر و شهروندان شود.

عالی‌ترین نماینده دولت در شهرستان بندر ماهشهر خاطر نشان کرد: البته در این بحث جدیت لازم از سوی اداره‌ها و دستگاه‌های شهرستان به خرج داده شده و نتایج مثبت آن نیز قابل مشاهده و ملموس است.

قمرافزود: مشکلاتی که در بارندگی‌های سال گذشته گریبانگیر شهروندان شد باید به دقت مورد بررسی قرار گرفته و تمهیداتی اندیشیده شود که امسال این مشکلات کمترین نمود را داشته باشد.

وی همچنین خواستار تشکیل کمیته های بحران درون سازمانی در ادارات اجرایی و خدماتی شد .

فرماندار شهرستالن بندر ماهشهر هدف از تشکیل این کمیته ها در سازمانها را شناسایی منطق بحران و شناسایی امکانات شهرستان در مقابله با بحران و مشکلات دانسته و بیان داشت : با فعال شدن کمیته های درون سازمانی نقش پذیری دستگاه ها در  ستاد مدیرت بحران شهرستان پر رنگ تر می شود .

وی افزود: بحث اطلاع‌رسانی به موقع نیز بسیار مهم است و از بسیاری مشکلات پیشگیری می‌کند بنابراین شهرداری‌های سه شهر ماهشهر، بندر امام (ره) و چمران باید سامانه پیامکی خود را فعال کرده و در مواقع لازم اقدام به ارسال پیامک‌های اطلاع‌رسانی، هشدار دهنده و آموزشی کنند.

قمر تأکید کرد: چنانچه پیش از آغاز بارندگی هشدارهای لازم به شهروندان داده شود و اطلاع‌رسانی به موقع صورت بگیرد، بدون شک میزان خسارات و مصدومیت ها کاهش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

وی در پایان عنوان کرد: تمام دستگاه‌ها و اداره‌ها باید امکانات خود را بسیج کرده تا در فصل بارندگی کمترین مشکل و خسارت متوجه شهروندان شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور ادارات و سازمانهای عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان به ریاست فرماندار بندر ماهشهر برگزار گردید .

منصور قمر در جلسه هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان بیان داشت :  نیابد بحران و مشکلات ما را به تکاپو بکشد لذا باید خود، بحران و مشکلات را به تکاپو انداخت .

 

 وی در ادامه گفت : دستگاه‌های اجرایی مرتبط با آمادگی کامل، باید تمام امکانات خود را برای مقابله با آبگرفتگی معابر به کار بگیرند.

 

 

۳۵۱۵