مراسم گرامیداشت روز کارگر با حضور نمایندگان جامعه کارگری در فرمانداری شهرستان بندرماهشهر برگزار شد

🔻همزمان با فرارسیدن هفته گرامیداشت مقام کارگر🔻

مراسم گرامیداشت روز کارگر با حضور نمایندگان جامعه کارگری در فرمانداری شهرستان بندرماهشهر برگزار شد

 

🔶به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندرماهشهر : همزمان با فرارسیدن روز کارگر و آغاز این هفته، مراسم گرامیداشت مقام شامخ کارگر با حضور فرماندار بندرماهشهر، نمایندگان برخی از جوامع کارگری، مدیران ادارات کار و تأمین اجتماعی شهرستان برگزار گردید.

🔶 فریدون بندری فرماندار شهرستان بندرماهشهر در این مراسم اظهار داشت: ارزش گذاری و پاسداشت روز کارگر از باب تعارف نبوده و در نظام اسلامی معتقدیم صرف نظر از تقدس مقولهء کار در نظام دینی، استقلال یک جامعه به کار و فرهنگ کار وابسته است.

🔶وی در ادامه درخصوص ارائه خدمات به جامعه کارگری در سطح شهرستان بندرماهشهر ابراز کرد: با توجه به درآمد بسیار بالای بیمه های تامین اجتماعی در منطقه، لازم است سازمان تأمین اجتماعی نسبت به ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات خصوصاً در حوزه های درمانی اقدامات عاجل داشته باشد.

🔶بندری در بحث تشکلی بودن جامعه کارگری نیز گفت: انتخاب نمایندگان کارگری در سایر محیط های کارگری همواره مورد تأکید ما بوده و انتظار میرود نمایندگان محترم همواره در حل مسائل و مشکلات کارگری پیشقدم بوده، ضمن آنکه واحد‌های تولیدی و کارفرمایان می بایست نسبت به اختصاص وقت ویژه جهت نمایندگان کارگری اهتمام خاص داشته باشند.

🔶نماینده عالی دولت و رئیس کمیسیون کارگری در شهرستان بندرماهشهر در پایان به نقش و وظایف شرکت‌های پتروشیمی اشاره داشته و بیان کرد: با توجه به تفاوت در پرداخت‌های حقوق و دستمزد در شرکت های مستقر در منطقه ویژهء اقتصادی پتروشیمی، لازم است سازمان منطقه ویژه در راستای اجرای یکسان سازی پرداخت ها اقدام عاجل صورت داده و نسبت به تعیین تکلیف امتیاز ایثارگری سرعت عمل داشته باشد، ضمن اینکه با درنظر گرفتن جمعیت بسیار زیاد افراد بیکار و جویای کار در سطح شهرستان، بکارگیری نیروهای روزمزد غیر بومی به هیچ وجه قابل قبول نبوده و لازم است مدیران عامل محترم شرکت‌های پتروشیمی در این خصوص مداخله و با حساسیت جدی اقدام مؤثری صورت دهند.

🔶در ادامه این مراسم اعضاء حاضر و نمایندگان جامعه کارگری به بیان نظرات، پیشنهادات و مشکلات حوزه کاری خود پرداخته و در پایان این نشست صمیمانه از نمایندگان مجامع کارگری به نیابت از سایر اقشار کارگری شهرستان بندرماهشهر تقدیر و تکریم بعمل آمد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر

۲۲