🔶به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری بندر ماهشهر، فاز اول این باغ موزه شامل ساختمان آموزشی، سالن کنفرانس، آمفی تئاتر و کتابخانه به مساحت ۲ هزار متر و ساختمان استراحت اساتید است که توسط سه پتروشیمی با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

فاز نخست مرکز آموزش باغ موزه محیط زیست بندرماهشهر به بهره‌برداری رسید

🔶 فاز نخست مرکز آموزش باغ موزه محیط زیست بندر ماهشهر به مساحت ۱۴ هکتار و اعتبار حدود ۸۰ میلیارد ریال روز پنجشنبه با حضور سرپرست فرمانداری و نماینده بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استاندار خوزستان به بهره‌برداری رسید.

🔶به گزارش روابط‌عمومی
فرمانداری بندر ماهشهر، فاز اول این باغ موزه شامل ساختمان آموزشی، سالن کنفرانس، آمفی تئاتر و کتابخانه به مساحت ۲ هزار متر و ساختمان استراحت اساتید است که توسط سه پتروشیمی با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

🔶طرح کامل این باغ موزه شامل سالن کنفرانس، آمفی تئاتر و کتابخانه به مساحت ۲ هزار مترمربع، ساختمان استراحت اساتید در دو طبقه به مساحت ۴۰۰ مترمربع، سالن ورزشی به مساحت ۸۰۰ مترمربع است.

🔶همچنین این باغ موزه دارای موزه حیات وحش به مساحت ۲ هزار مترمربع، باغ پرندگان، نهالستان، باغ وحش به مساحت شش هکتار، رصد خانه مجازی به مساحت یک هزار متر مربع و همچنین مدرسه طبیعت است.

🔶احداث مرکز آموزش و باغ موزه محیط زیست از سال ۹۵ آغاز شد که بر اساس برآورد انجام شده تکمیل تمام این طرح  نیازمند یک هزار میلیارد ریال اعتبار است.

🔶گفتنی است امروز پنجشنبه رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور به همراه سرپرست فرمانداری، نماینده بندر ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) در مجلس شورای اسلامی و استاندار خوزستان از روند احداث تصفیه‌خانه در پتروشیمی‌های مارون و بندر امام و همچنین از خروجی پساب چند شرکت پتروشیمی از جمله شیمی بافت بازدید کردند.

روابط عمومی فرمانداری بندر ماهشهر

۱۳۶