فریدون بندری در نخستین جلسه شورای مهارت شهرستان اظهار کرد:

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر: بیشترین مراجعات به فرمانداری مراجعه برای اشتغال است/ اکثریت افراد جویای کار فاقد مهارت‌های فنی لازم هستند

🔶سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر گفت: بیشترین آمار مراجعات به فرمانداری، مراجعه افراد جویای کار است.

🔶به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندر ماهشهر، فریدون بندری در نخستین جلسه شورای مهارت شهرستان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در آخرین بیانات خود در روز نوزدهم رمضان فرمودند مهارت و مهارت‌آموزی دو خاصیت ویژه دارد.

🔶وی افزود: بر اساس فرمایشات معظم‌له، مهارت و مهارت‌آموزی به کار کیفیت و ارزش می‌دهد، بنابراین مقوله فنی و حرفه‌ای از اهمیت فراوانی برخوردار است.

🔶عالی‌ترین نماینده دولت در شهرستان بندر ماهشهر در ادامه خاطرنشان کرد: بیشترین مراجعات به فرمانداری و دفتر نماینده مراجعه افراد جویای کار برای درخواست اشتغال است.

🔶بندری متذکر شد: پایش‌ها نشان می‌دهد اکثر افراد جویای کار از داشتن مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بی‌بهره‌اند و همین موضوع عامل و مانع مهمی برای اشتغال به کار جوانان منطقه است.

🔶وی تصریح کرد: وجود منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) و تأسیسات بندری آمار جامعه کارگری شهرستان را به رقم ۸۰ هزار نفر رسانده است.

🔶سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر ادامه داد: وجود این تعداد از جامعه کارگری حلقه اتصالی به نام مهارت را می‌طلبد تا کارها کیفیت بیشتری پیدا کند.

🔶بندری اظهار کرد: متأسفانه در شهرستان بندر ماهشهر آموزش مهارت و رغبت به مهارت‌آموزی از حد مطلوبی برخوردار نیست و پدیده مهارت‌گریزی بین جوانان رواج فراوانی دارد.

🔶وی یادآور شد: همین مسأله به مانع بسیار مهمی برای حل مشکل اشتغال و بیکاری تبدیل شده است و باید برای ترغیب جوانان به مهارت‌آموزی تدابیر و اقدامات ویژه‌ای اندیشیده و اتخاذ شود.

🔶نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان عنوان کرد: از سوی دیگر نیز باید نیازسنجی لازم صورت گرفته و رشته‌ها و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بر اساس نیازهای موجود منطقه باشد.

🔶به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندر ماهشهر، نخستین جلسه شورای مهارت شهرستان با حضور «عبدالنبی سواعدی» مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان خوزستان برگزار شد.

روابط عمومی فرمانداری بندر ماهشهر

۴۰