فرماندار بندر ماهشهر در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان عنوان کرد:

فرماندار بندر ماهشهر در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان عنوان کرد:

🔻شهروندان کهنسال نسبت به واکسیناسیون کرونا استقبال بهتری نمایند/برای برگزاری امتحانات مدارس بهترین شیوه ها را اعمال میکنیم، خانواده ها نگران نباشند

🔶به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر؛ جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان با حضور فرماندار و سایر اعضاء ستاد با موضوع برگزاری مراسمات شب های قدر،عید فطر، امتحانات مدارس و بنادر و دریانوردی برگزار گردید.

🔶در این جلسه فرماندار و رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان بندر ماهشهر اظهار داشت: در روزهای اخیر مهمترین دغدغه ما رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در برگزاری مراسمات مذهبی ایام ماه مبارک رمضان بوده که بحمدالله رعایت نسبی توسط شهروندان عزیز صورت گرفته و میطلبد مردم شریف و روزه داران گرامی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا نسبت به انجام فرایض دینی اقدام نمایند.

🔶وی افزود: برگزاری مراسمات در مکان های روباز و بدون سقف، استفاده از وسایل بهداشتی مثل ماسک و مواد ضدعفونی، نذورات و افطاری ها بصورت بیرون بر و در ظروف یکبار مصرف از مهمترین نکات میباشد.

🔶 بندری درخصوص واکسیناسیون افراد کهنسال و بالای ۸۰ سال در سطح شهرستان گفت: انتظار داریم شهروندان عزیز با درایت و استقبال بیشتری نسبت به این مورد اقدام نموده، زیرا یکی از مهمترین گروه های سنی درخطر ابتلا به این ویروس، سنین بالای ۶۰ سال بوده و اکثر مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در این رده های سنی به بالا اتفاق افتاده، ضمن آنکه از رسانه های محلی و فعال در فضای مجازی نیز انتظار میرود جهت فرآهم سازی استقبال شهروندان و ترغیب آنان به انجام این امر، کادر پزشکی و درمانی را همیاری و همراهی کنند.

🔶وی در ادامه افزود: در بحث برگزاری امتحانات پایانی مدارس نیز به خانواده ها و دانش آموزان محترم این قول و وعده را میدهیم با در نظر گرفتن سایر جوانب، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اتخاذ تمهیدات لازم به برگزاری امتحانات مدارس اقدام نموده و انتظار داریم شهروندان نجیب با سعه ی صبر و اعتماد نسبت به تصمیمات خدمتگزاران خود عمل نمایند.

🔶رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان بندرماهشهر تصریح کرد: جهت واکسیناسیون جمعی نیز درحال تعیین اماکن مورد تایید مراکز درمانی در ۲ شهر بندر ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) هستیم که تا چند روز آینده مشخص شده و اطلاع رسانی صورت میپذیرد که درصورت تجهیز بموقع از ابتدای خردادماه این اقدام عملی خواهد شد.

🔶نماینده عالی دولت در شهرستان بندر ماهشهر در پایان بیان داشت: باتوجه به نزدیک بودن عید فطر و تعطیلات پس از ماه مبارک رمضان، برگزاری هرگونه نمایشگاه ملزم به دریافت مجوز از سوی ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان بوده ضمن آنکه نسبت به ورود کشتی های خارجی بویژه از مبدا هندوستان تشدید نظارت ها اعمال خواهد شد.

🔶در پایان جلسه نیز اعضاء حاضر به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

روابط عمومی فرمانداری بندر ماهشهر

۲۸