حضور عکرش معاون فرماندار،نشست هم اندیشی سران شیوخ ، بزرگان ، روحانیون و برخی از صاحب نظران با محوریت بیماری

🔰 *نشست هم اندیشی سران شیوخ ، بزرگان ، روحانیون و برخی از صاحب نظران با محوریت بیماری کرونا در شهر شهید چمران برگزار شد*

🔸در این نشست که با حضور عکرش معاون فرماندار و دبیر ستاد مقابله با بیماری کرونا ، شنبدی مسئول شبکه بهداشت ، مهندس بهرامی شهردار و فرمانده حوزه بسیج و به میزبانی دفتر امام جمعه و با حضور حجت الاسلام عبادی امام جمعه شهر شهید چمران برگزار گردید راه کار های کنترل این بیماری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

🔸 عادل عکرش معاون فرماندار ضمن دعوت از عموم عشایر و طوایف به رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم برپایی مراسماتی از قبیل عروسی و فاتحه خوانی و همچنین عدم برگزاری تجمعات خطرناک از جمله تشییع جنازه افزود ؛ شهرستان بندر ماهشهر با توجه به بافت جمعیتی و قومیتی پتانسیل بالایی در مقابله با سختی ها دارد همچنان که در هشت سال جنگ تحمیلی شاهد مقاومت مردم این منطقه مقابل دشمن بعثی بودیم ، هم اکنون و با شیوع و همه گیری این بیماری از مردم میخواهیم دستور العمل های بهداشتی را رعایت کنند تا در آینده ای نزدیک شاهد غلبه بر ویروس منحوس کرونا باشیم .

🔸 شنبدی رییس شبکه بهداشت شهرستان بندر ماهشهر نیز گفت : ظرفیت تخت های بیمارستانی تماماً پر شده و دیگر پرسنل بهداشت و درمان ، پزشکان و تخت های بیمارستانی گنجایش پذیرش بیماران کرونایی بیشتر را ندارد . لذا از مردم فهمیم میخواهیم با رعایت موارد بهداشتی ، عدم حضور در اماکن پر جمعیت ، استفاده از ماسک ، شستن مرتب دست و صورت ، عدم برپایی مراسمات شادی و عزا ، پرسنل بهداشت و درمان را در کنترل و مهار این بیماری یاری کنند .

🔸 در ادامه نیز حجت الاسلام عبادی امام جمعه شهر شهید چمران با تقدیر از برخی طوایف و بزرگان که در مدت شیوع بیماری کرونا نسبت به رعایت موارد و دستورالعمل های بهداشتی اقدام کرده و مراسمات منجر به تجمع برگزار نکرده اند افزودند امروز همه ما در قبال یکدیگر مسئول هستیم . بیماری کرونا کوچک و بزرگ پیر و جوان نمی‌شناسد و همه در خطر هستند و رعایت پروتکل های بهداشتی میتواند ضمن حفظ سلامت خود ، موجب کنترل بیماری و حفظ سلامت دیگران شود . ایشان از بزرگان و حاضرین در جلسه خواستند نسبت به استفاده از همه ظرفیت ها جهت اطلاع رسانی از خطرات بیماری منحوس کرونا اقدام نموده و از این طریق به یاری کادر زحمتکش بهداشت و درمان بشتابند.
در پایان این نشست از فرمانده قرارگاه فرعی پدافند زیستی شهر شهید چمران به نمایندگی از گروه های جهادی شهر چمران که در این مدت مشغول ضدعفونی کردن سطح شهر بودند تقدیر و تشکر بعمل آمد.

روابط عمومی فرمانداری بندر ماهشهر

۴۷