معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:شهرستان ماهشهر فقر عمیق و آشکاری دارد/ نظام‌نامه مسؤولیت‌های اجتماعی صنایع تدوین می‌شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندرماهشهر، حجت‌الله میرزایی عصر پنج شنبه در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اظهار کرد: بازدید از شهرستان بندر ماهشهر با وجود ظرفیت‌های قابل توجه و محرومیت‌های موجود باید برای مسؤولان به یک ضرورت تبدیل شود.

وی افزود: در این منطقه با عقلانیت اقتصادی و استفاده از حداکثر منابع، تبدیل سرمایه طبیعی به مالی برای توسعه رقم خورده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از عملکرد دولت دهم در زمینه اقتصادی، خاطرنشان کرد: در دولت دهم با وجود بالاترین درآمد نفتی، رویکرد تبدیل صنایع بالادستی به پایین دستی و میانی با بی‌خردی کنار گذاشته شد وگرنه اکنون از رونق اقتصادی برخوردار بودیم.

 

 

میرزایی ادامه داد: کاملا طبیعی است در کنار دوراندیشی در صنعت، این عقلانیت با وجود بی‌تدبیری‌های گذشته در توسعه ملی تحقق پیدا نکند.

معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در واقع هدف از تولیدات صنایع بالادستی، ایجاد اشتغال نبوده بلکه بهره‌برداری از منابع طبیعی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه صنایع به مسؤولیت‌های اجتماعی خود گفت: متاسفانه شواهد نشان می‌دهد که صنایع توجه کمی به زندگی اجتماعی ساکنان این مناطق داشته‌اند و توسعه‌ای در این منطقه صورت نگرفته است.

 

وی ادامه داد: صنایع باید علاوه بر توجه به توسعه اجتماعی و شهری، ملاحظات زیست محیطی را مدنظر قرار دهند.

وی ادامه داد: در شهرستان ماهشهر با وجود ظرفیت‌های قابل توجه، فقر عمیق و آشکاری احساس می‌شود در صورتی که اگر انگلیسی‌ها در این منطقه سرمایه‌گذاری می‌کردند مسلماً توجه بیشتری به جامعه شهری و زیست محیطی داشتند.

میرزایی در ادامه تاکید کرد: توجه به شاخص‌های اجتماعی در شهرستان بندر ماهشهر باید به طور ویژه در دستور کار قرار بگیرد و به این منظور نظام‌نامه اجتماعی در راستای کاهش فقر و توسعه اجتماعی تدوین شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مدیریت نادرست و بی‌تدبیری نسبت به توسعه صنعتی و اقتصادی، اظهار کرد: بعد از انقلاب در کشور سیاست‌گذاری مناسب اقتصادی و برنامه‌ریزی ایجاد شد که تدوام آن در دوره اصلاحات دیده شد.

میرزایی در ادامه خاطرنشان کرد: در دوره اصلاحات که دوره درخشان سرمایه‌گذاری اقتصادی بوده ما شاهد توسعه بنگاه‌های اقتصادی و آمار قابل توجه اشتغال‌زایی بودیم.

 

وی در پایان اظهار کرد: اما در دولت دهم با نوعی بی‌خردی با وجود بالاترین درآمد ارزی در تاریخ کشور، توسعه اقتصادی را آتش زدیم و تقریبا آمار فرصت‌های شغلی به صفر رسید.

 

۳۰۸۱